Psycholog, psychoterapeuta (certyfikat nr 199 Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), superwizor aplikant. Od 1992 roku prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz superwizję w podejściu psychodynamicznym. Współzałożycielka i kierownik Pracowni Integra.

Barbara Żukowska - superwizor
Czytaj więcej
Psycholog, psychoterapeuta (certyfikat nr 199 Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), superwizor aplikant. Od 1992 roku prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz superwizję w podejściu psychodynamicznym. Współzałożycielka i kierownik Pracowni Integra.
W dorobku zawodowym ma m.in. doświadczenie wyniesione z pracy w: Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, w świetlicy terapeutycznej (aktualnie – Specjalistyczna Poradnia Pedagogiczno-psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi), w NP. ZOZ psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży Anima (w Białymstoku). Od 1997 roku prowadzi własną praktykę w zakresie psychoterapii. Była również osiem lat biegłym sądowym w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz współpracowała z Nauczycielskim Kolegium Rewalidacji i Resocjalizacji w Białymstoku. W kolegium prowadziła warsztaty dotyczące umiejętności interpersonalnych. Prowadziła także ćwiczenia i wykłady z psychoterapii, a także psychologiczne warsztaty w AWSD w Białymstoku.
Doświadczenie zawodowe i szkolenia:
- staż w Młodzieżowym Ośrodku Psychologicznym w Warszawie, w latach 1991-1993,
- szkolenie w terapii i treningu grupowym, prowadzonego przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (Warszawa), w ramach grupy superwizyjno-szkoleniowej (lata 1993-1994),
- szkolenie z obszaru psychoterapii i treningu grupowego w grupie prowadzonej przez superwizora PTP (Warszawa), w zakresach: terapii psychodynamicznej, teorii relacji z obiektem oraz teorii i praktyki w podejściu psychoterapii Gestalt (1996-97),
- szkolenie w zakresie psychoterapii prowadzonego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Białymstoku (lata 2000-2004),
- szkolenie w systemowej terapii rodzin w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ w Białymstoku (lata 2006-2009),
- ukończona własna psychoanaliza (w latach 2013-2017) ,
- seminarium superwizyjno-teoretycznego „Podstawy myśli psychoanalitycznej” (2015- 2019).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Artur Brzeziński
Jest psychoterapeutą i life coachem. W obu tych dziedzinach pracuje z Pacjentami indywidualnymi i parami.
Czytaj więcej
Prowadzi szkolenia skupione na rozwijaniu kompetencji intra i interpersonalnych. Preferuje pracę w ujęciu integracyjnym. Wyspecjalizował się we wspieraniu osób, które borykają się z trudnościami w podejmowaniu decyzji lub też mają aktualnie ważną decyzję do podjęcia i znajdują się w stanie impasu. Borykają się z przykładowymi rozterkami typu – wyjechać do pracy za granicę, sprzedać lub kupić dom, oświadczyć się, rozwieść się, rozpocząć działalność gospodarczą i wiele więcej. Nierzadko są to również osoby szukające odpowiedzi na fundamentalne pytania: co mam dalej z moim życiem?, jaki jest jego sens?, co mam ze sobą zrobić?
W zakresie profesjonalnej edukacji m.in. ukończył szkolenie od podstawowego do zaawansowanego w zakresie terapii skupionej na rozwiązaniu problemów (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie). Jest również absolwentem studiów podyplomowych z Life Coachingu, prowadzonych w Collegium Civitas w Warszawie (prowadzonymi zgodnie ze standardami International Coach Federation). Później doskonalił swoją wiedzę na studiach podyplomowych pod nazwą „Psychologia dla menadżerów” w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Warszawie. Aktualnie odbywa szkolenie z psychoterapii atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Cechnickiego. Stale się superwizuje.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.
Prowadzi blogi:
- „Szkołę optymizmu” o psychologii pozytywnej w edukacji,
- oraz „Dobre życie” o psychologii pozytywnej na co dzień (http://dobre-zycie.blogspot.com)
Kontakt: tel. 600 970 711 e-mail: artur.brzezinski@live.com

Małgorzata Charkiewicz-Kalinowska
Psycholog kliniczny, psychoterapeutka. Specjalizuje się na prowadzeniu terapii: indywidualnej osób dorosłych, rodzin oraz par.
Czytaj więcej
Ma bogate doświadczenia pracy w służbie zdrowia, pracowała jako psycholog m.in. w: NP ZOZ Psychiatrycznym Anima, Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Klinice Neurologii Dziecięcej, Państwowym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku w Klinice Neurologii. Wspierała dydaktycznie i prowadziła współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz Nauczycielskim Kolegium Rewalidacji i Resocjalizacji również w Białymstoku
Od 2000 roku skupia się na pracy z dziećmi w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Prowadzi w niej: diagnostykę, psychoedukację, terapię systemową rodzin, interwencję kryzysową, a dla rodziców warsztaty kompetencji wychowawczych.
Ważniejsze szkolenia:
1997 – specjalizacja z psychologii klinicznej (staże oraz szkolenia w zakresie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, psychologii klinicznej człowieka dorosłego, neuropsychologii oraz psychosomatyki m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).
2005-2006 – szkolenie z Interwencji Kryzysowej.
2006 – trzyletnie szkolenie „Systemowa Terapia Rodzin” w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2006-2011– całościowe szkolenie podyplomowe „Psychoterapia” w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Katarzyna Dallemura-Grześ
Psychoterapeutka prowadząca psychoterapię indywidualną dorosłych osób.
Czytaj więcej
Współzałożycielka Pracowni Integra. W zawodzie od 2002 r. – wówczas zaczęła prowadzić terapię w Młodzieżowym Ośrodku Konsultacji i Terapii w Białymstoku oraz w NP ZOZ Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Anima. Współpracowała również z Uniwersytetem w Białymstoku i Kolegium Nauczycielskim Rewalidacji i Resocjalizacji w Białymstoku, gdzie prowadziła warsztaty umiejętności interpersonalnych oraz kształciła socjoterapeutów.
Od ponad dziesięciu lat prowadzi także pracę socjoterapeutyczną – równego typu grupy: wsparcia, terapeutyczne, psychoedukacyjne, ale też warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. w świetlicach socjoterapeutycznych, szkołach i klubach abstynentów. W międzyczasie współpracowała również z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku, gdzie szkoliła nauczycieli.
Odbyte szkolenia:
1994 – Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości – Studium Wiedzy o Problemach Alkoholowych
1997 – Stowarzyszenie OPTA – szkolenie w zakresie prowadzenia grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz profilaktyki uzależnień
1999 – Polski Instytut Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie – szkolenia dotyczące diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi i ich rodzin
2000-2004 – ukończyła szkolenie z psychoterapii Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Białystok);
2006-2009 – ukończyła szkolenie z Systemowej Terapii Rodzin w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ (Białystok).
Interesuje się aromaterapią i dogoterapią.

Katarzyna Kaczyńska
Psycholog dziecięcy prowadzący: diagnozę psychologiczną, psychoedukację i profilaktykę.
Czytaj więcej
Od 11 lat pracuje w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz innych placówkach świadczących pomoc psychologiczną dla: dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w Białymstoku. W pracy skupia się na wspieraniu rozwoju uzdolnionych dzieci, ale też na udzielaniu pomocy w przypadku: problemów emocjonalnych, w nadpobudliwości psychoruchowej, na poradnictwie w przypadku trudności wychowawczych oraz pomocy dzieciom przejawiającym zaburzenia i deficyty rozwojowe.
Realizuje autorskie programy skierowane bezpośrednio dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, rodziców w obszarach – kreatywnego rozwiązywania problemów, twórczego myślenia oraz stymulowania zdolności. W zakresie poradnictwa świadczy pomoc skupioną na psychoedukacji dotyczącej wszystkich aspektów stymulowania i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, w tym właściwego postępowania wychowawczego i rozumienia przyczyn konfliktów oraz właściwego reagowania, gdy się pojawią.
Zajmuje się diagnozą rozwoju, funkcjonowania dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz specyficznymi trudnościami w nauce. Prowadzi szkolenia i wykłady dla nauczycieli, pracowników medycznych, warsztaty dla rodziców. Współpracuje z placówkami kształcenia specjalnego i integracyjnego: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Podlaskim Centrum Edukacji Nauczycieli, NZOZ „Axon”, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz Akademią Medyczną w Lublinie.
Odbyte szkolenia:
2000 – Sekcja Medycyny psychosomatycznej – szkolenie dotyczące diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi i ich rodzin.
2002 – Polskie Towarzystwo Psychologiczne – szkolenia dotyczące specyfiki rozwoju, funkcjonowania i terapii dzieci nadmiernie wrażliwych, nieśmiałych.
2004 – Trening myślenia twórczego i rozwoju osobowości.
2002, 2004 – Cykl szkoleń w ramach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców: „Jak mówić… jak słuchać…”.
2003, 2005, 2008, 2010 – szkolenia dotyczące diagnozy i terapii dzieci nadpobudliwych psychoruchowo.
2004 – Katolicki Uniwersytet Lubelski – szkolenie dotyczące diagnozy osób wielorako niepełnosprawnych, z zaburzeniami rozwojowymi i mikrodeficytami.
2002, 2005, 2009 – Krajowe Towarzystwo Autyzmu – szkolenia dotyczące diagnozy, terapii osób z autyzmem dziecięcym lub innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju.
2008 Europejski Instytut Socrates Scola – szkolenia dotyczące diagnozy specyficznych trudności szkolnych uczniów – dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia.
2010 – Centrum Terapii Behawioralnej – szkolenie dotyczące zjawiska zachowań agresywnych i zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.
2011 – Ośrodek Psychoterapii Behawioralnej „Sukces” Warszawa – szkolenie rysunek dziecka w diagnozie i terapii dzieci.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Barbara Kochman
Psycholog, psychoterapeutka. Studia z zakresu psychologii ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim.
Czytaj więcej
Przygotowując się do pracy zdobywała doświadczenie m.in.: na stażu z zakresu domowej opieki pediatrycznej, paliatywnej, kończąc szkolenie psychologiczne z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, a także kontynuując staż pod kierunkiem prof. Dr hab. J. Szymkiewicz-Dangel w Poradni USG Agatowa.
Od 2014 roku współpracuje z Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Udziela tam pomocy psychologicznej dzieciom chorym terminalnie i ich rodzinom. Ponadto prowadzi grupę wsparcia dla osób w żałobie. Zajmuje się również konsultacjami z rodzicami, którzy borykają się z niepełnosprawnością u dziecka lub nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Prowadzi również sesje terapeutyczne dla matek cierpiących na depresję poporodową.
Odbyte szkolenia:
2013-2014 – Kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzinnej – Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej.
2015-2016 – Praktyka kliniczna w zakresie domowej opieki hospicyjnej nad dziećmi – Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.
2016 – Szkolenie specjalistyczne w dziedzinie perinatalnej opieki hospicyjnej – Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.
2016 – Szkolenia z zakresu prowadzenia grup wsparcia – Fundacja Nagle Sami.
od 2016 – 4,5 letni kurs psychoterapii pod kierownictwem dr hab. A. Cechnickiego.
Członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Pracuje pod superwizją.

Wioletta Kujawa-Brzezińska - superwizor
Psychoterapeutka (certyfikat nr 247 Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Czytaj więcej
Zajmuje się psychoterapią indywidualną młodzieży i dorosłych oraz prowadzi superwizję. Kieruje się dyrektywami psychoterapii integracyjnej. Jest trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz jedną ze współzałożycielek Pracowni Integra. Jako pedagog pracuje 27 lat, poświęcając się w tym czasie terapii osób potrzebujących pomocy we wszystkich grupach wiekowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w: Młodzieżowym Ośrodku Konsultacji i Terapii, Zakładzie Poprawczym, Centrum Edukacji Nauczycieli i Zespole Szkół nr 16. Stale prowadzi współpracę z ośrodkami szkoleniowymi prowadząc warsztaty i wykłady dla rodziców i nauczycieli.
Odbyte szkolenia:
1994 – Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień i socjoterapii prowadzone metodą psychologicznego treningu grupowego oraz warsztaty umiejętności psychologicznych organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Ośrodek Badań i Usług Psychologicznych w Warszawie.
1996 – Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (Warszawa) organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
1997-1999 – Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych (Warszawa).
2000-2004 – Szkolenie z psychoterapii Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Białystok).
2006-2009 – Szkolenie z Systemowej Terapii Rodzin w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ ( Białystok).
2015-2019 – Seminarium teoretyczno-superwizyjne „Podstawy myśli psychoanalitycznej”. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod superwizją.

Magdalena Lech
Psycholog i psychoterapeutka w trakcie szkolenia
Czytaj więcej
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Od 2014 roku pracuje na oddziale ogólnopsychiatrycznym SPPZOZ w Choroszczy. Zajmuje się tam diagnozą psychologiczną, wsparciem pacjentów oraz prowadzi grupową psychoedukację psychoz dla osób chorujących na schizofrenię. Zawodowo jest związana również z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, gdzie zajmuje się psychologią żywienia oraz psychodietetyką.
Szkolenia:
2015 – Diagnoza osobowości w praktyce, SWPS Warszawa
2015 – Diagnoza neuropsychologiczna w praktyce, SWPS Warszawa
2016 – Kurs diagnostyki i terapii deficytów poznawczych u chorych na schizofrenie, Choroszcz
Od 2017 – 4,5 letni kurs psychoterapii pod kierownictwem dr hab. A. Cechnickiego
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jolanta Lewonowska
Psycholog i terapeuta, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
Czytaj więcej
W trakcie doskonalenia zawodowego ukończyła 4-letnie Studium Terapii Rodzin w OPTA (Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie). Nieco później Kurs Psychoterapii Ericksonowskiej (atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego).
Zakres pomocy terapeutycznej: psychoterapia rodzin, par oraz psychoterapia indywidualna dorosłych. Pracuje również w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego „Leszczynowa” w Białymstoku. Od pięciu lat prowadzi grupę wsparcia dla opiekunów zawodowych rodzin zastępczych.
Posiada doświadczenie w zakresie diagnozowania zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży, pracy z dziećmi, młodzieżą ich rodzicami, dorosłymi także z grupy 60+. Ma przygotowanie do prowadzenia warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców.
Odbyte szkolenia:
2008-2012 – Czteroletnie Studium Terapii Rodzin organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie OPTA w Warszawie.
2009 – Szkolenie przygotowujące do prowadzenia warsztatów dla rodziców: „Rodzice się kłócą… – Jak pomóc sobie i dziecku”.
2010-2011 – Szkolenia przygotowujące dla realizatorów warsztatów dla rodziców: „Jak rozmawiać z nastolatkiem” i „Rodzeństwo bez rywalizacji”.
2013-2015 – Kurs Psychoterapii Eriksonowskiej atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Małgorzata Milewska
Pedagog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych.
Czytaj więcej
Od 2012 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami szkoleniowo-doradczymi w zakresie grupowego i indywidualnego wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, a w szczególności cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne i trudności emocjonalne.
Prowadzi konsultacje doradcze z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyte podczas pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz całodobowej placówce opiekuńczo-terapeutycznej. Prowadzi szkolenia i warsztaty psychospołeczne i psychoedukacyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Współpracuje z nauczycielami prowadząc spotkania superwizyjne dotyczące wspierania w rozwoju kompetencji kluczowych uczniów.
Odbyte szkolenia:
Od 2017 – 4,5-letni kurs psychoterapii pod kierownictwem dr hab. A. Cechnickiego, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
2014-2015 – Kurs specjalistyczny: Terapeuta I stopnia TSR Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach „CTSR” w Warszawie.
2015 – Diagnosta w poradnictwie psychologiczno-pedagogicznym (PTPiP Warszawa).
2009-2011 – Szkoła Trenerów: Trener warsztatu umiejętności psychospołecznych Metrum Warsztaty i Doradztwo Psychologiczne w Katowicach.

Ewa Palińska
Psychoterapeutka, prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par i małżeństw
Czytaj więcej
Psychoterapeutka, muzykoterapeutka, certyfikowana terapeutka NEST, logopeda. Od ponad 30 lat aktorka.
Pracuje w podejściu integracyjnym, włączając do pracy zarówno techniki werbalne, jak i niewerbalne. Prowadzi indywidualne procesy psychoterapeutyczne osób dorosłych, a także par i małżeństw.
Najważniejsze szkolenia:
- 2016 -2020 (Warszawa)- całościowy czteroletni kurs z psychoterapii, organizowany przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, akredytowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
- 2016 (Milanówek p/Warszawą- szkolenie NEST (New Experience for Survivors of Trauma – Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą) zakończone certyfikatem (maj 2017)
- 2013-2016 – 3-letnie szkolenie z muzykoterapii i psychodramy wg Moreno prowadzone przez dr Elżbietę Galińską ( Staż w Klinice Nerwic IPiN w Warszawie pod opieką dr E. Galińskiej 2014 r. )
- 2001 – Wstęp do Psychodramy wg Moreno – szkolenie zorganizowane przez Wydział Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku ( prow. prof. Tatiana Kryukowa – Uniwersytet im. Niekrasowa w Kostromie w Rosji)
- 1991-1993 – Podyplomowe Studium Logopedyczne przy Uniwersytecie w Białymstoku, tyt.: logopeda ogólny
- 1990 – Państwowy Egzamin Eksternistyczny -tyt.: aktor dramatu
- 1983-1987 – Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Warszawie Wydz.w Białymstoku
tyt.: mgr sztuki

Katarzyna Trypuć
Pedagog, psycholog i psychoterapeutka.
Czytaj więcej
Od kilkunastu lat zajmuje się pracą z dzieckiem chorym i jego rodziną w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Prowadzi terapię indywidualną dorosłych i młodzieży. Pracuje pod superwizją.
Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii, kursu kwalifikacyjnego z Pedagogiki Leczniczej, podyplomowych studiów z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia, specjalność psychologia kliniczna i zdrowia.
Odbyte szkolenia:
- staż kliniczny w Ośrodku Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Eureka” w Białymstoku;
- kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, zorganizowany przez
Centrum Rozwiązań w Toruniu; - Dialog Motywujący – Centrum Dialogu Motywującego i Psychoterapii w Warszawie;
- 4,5-letni kurs psychoterapii, pod kierownictwem dr hab. A. Cechnickiego, akredytowany przez Polskie Towarzystwo. Psychiatryczne i prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie (w trakcie).

Beata Uchman
Psycholog, psychoterapeuta, prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię par i małżeństw.
Czytaj więcej
Jest psychologiem od 1991 roku, gdy ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Odbyte szkolenia:
- 2013 rok – ukończony 4-letni Kurs Podyplomowy Psychoterapii w Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie (akredytacja Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego),
- 2014 rok – szkolenie z zakresu Terapii Rodzin i Par (roczne), organizowane przez Pracownię Terapii Rozwoju w Warszawie,
- uzyskanie certyfikatu „trenera ART” (Instytut Amity) oraz ukończenie Szkoły Profilaktyki Uzależnień.
Od 2005 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a od 2014 członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.
Znajduje się na liście terapeutów i superwizorów PTP (w trakcie szkolenia). Od 6 lat superwizuje się u Anny Tanalskiej-Dulęby oraz Anastazji Hykiel.

Krystyna Wysocka
Psychoterapeutka, zakres pomocy terapeutycznej: psychoterapia rodzin, par oraz psychoterapia indywidualna dorosłych w ujęciu psychodynamicznym.
Czytaj więcej
Pracowała jako terapeutka w placówkach zajmujących się pomocą młodzieży zagrożonej prowadząc socjoterapię i zajęcia psychoedukacyjne. Do dziś współpracuje z placówkami zajmującymi się pracą z młodzieżą.
Od 2005 przez sześć lat pracowała w Młodzieżowym Ośrodkiem Konsultacji i Terapii, gdzie zajmowała się terapią osób dorosłych dotkniętych alkoholizmem w rodzinie oraz przemocą stosowaną przez najbliższych.
Odbyte szkolenia:
2003 – Podyplomowe Studium Socjoterapii przy Uniwersytecie w Białymstoku.
2007 – Terapia Poznawczo-Behawioralna Zaburzeń Nerwicowych u Depresyjnych Dzieci i Młodzieży (Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie).
2006 – Systemowa Terapia Rodzin doskonalona przez 3 lata w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2006-2011 – Psychoterapia (całościowy kurs podyplomowy) w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- dodatkowe szkolenia i konferencje poświęcone problematyce pomocy ofiarom przemocy w rodzinie;
Lubi odpoczynek nad wodą i na wodzie, eksperymentuje z autorskimi przepisami w kuchni.

Kinga Zajkowska
Psycholog, psychoterapeutka, prowadzi psychoterapię rodzin, par oraz psychoterapię indywidualną dorosłych.
Czytaj więcej
Psycholog, psychoterapeutka, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2003 roku prowadzi praktykę prywatną, w ramach której zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych, pracuje z parami pragnącymi naprawić wzajemne relacje oraz wspomaga rodziców w roli wychowawczej, gdy niepokoją ich zachowania dzieci.
W terapii indywidualnej pracuje z osobami przeżywającymi osobiste trudności, mającymi dolegliwości depresyjne, nerwicowe, lękowe i osobowościowe. Oferuję również pomoc osobom po przeżytych wydarzeniach traumatycznych (śmierć w rodzinie, rozwód, rozstanie) oraz takimi, które pragną pracować nad osobistym rozwojem.
Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, zdobywając wiedzę z zakresu psychologii klinicznej. Pracowała tam jako psycholog, a także biegły sądowy.
Od wielu lat pracownik Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku, gdzie prowadzi terapię rodzinną, indywidualną i grupową.
W latach 2012-2017 współpracowała z ośrodkiem CZP Leszczynowa w Białymstoku, świadcząc usługi z zakresu psychoterapii w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego.
Główne szkolenia:
- trzyletni „Kurs Kwalifikacyjny z Psychoterapii” – Klinika Psychiatrii Akademii Medycznej w Łodzi,
- trzyletnie „Szkolenie z Zakresu Terapii Rodzin” – Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.;
Na bieżąco doskonali swoje umiejętności, odbywa różnego rodzaju szkolenia, uczestniczy w konferencjach na terenie kraju, a swoją pracę poddaje superwizji pod kierunkiem certyfikowanego superwizora.
Pracuje w nurcie integracyjnym, dopasowując odpowiedni rodzaj technik do osoby, jej zasobów i potrzeb. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Regionalnej Izby Psychologów Województwa Podlaskiego.

Jarosław Żukowski
Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi terapię indywidualną dorosłych oraz par i małżeństw w Pracowni Integra.
Czytaj więcej
Jest absolwentem Uniwersytetu SWPS (dawniej Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) na kierunku psychologii klinicznej oraz ukończył filologię polską (Uniwersytet Warszawski). Prowadzi terapię indywidualną dorosłych oraz par i małżeństw w Pracowni Integra.
Pracuje w ujęciu integracyjnym. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia warsztatów i grup wsparcia dla małżeństw. Był współzałożycielem ośrodka „Spotkań Małżeńskich” w Białymstoku. W wolnym czasie dzieli się refleksjami o różnych barwach małżeństwa na swoim blogu: www.blogdladwojga.pl
Odbyte szkolenia:
- Kurs Psychoterapii Ericksonowskiej – atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Białystok);
- Terapia Par i Małżeństw w ujęciu systemowym (kurs roczny) – Krakowska Fundacja Rozwoju Psychoterapii im. M. Orwid (Kraków);
- Interwencja kryzysowa oraz pomoc psychologiczna osobom dorosłym, ofiarom przemocy (Warszawa);
- Warsztaty Nonviolence Communication;
- Seminarium teoretyczno-superwizyjne: „Podstawy myśli psychoanalitycznej” (2015-2019);
- Seminarium “Duchowość i psychoanaliza” w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej (2019).
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Współpracownicy

Dorota Napiórkowska-Łaguna
Dr n. med., lekarz medycyny – specjalista psychiatra
Czytaj więcej
Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem farmakologicznym, a także poradnictwem i psychoedukacją w zakresie różnych zaburzeń psychicznych (zaburzenia lękowe i depresyjne, psychozy, w tym schizofrenia, zaburzenia psychiczne wieku podeszłego). Wizyty w gabinecie, a także wizyty domowe.
Doświadczenie zawodowe:
1996-1999 – praca naukowa w Zakładzie Farmakodynamiki oraz Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej UMB i w Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu w Hamamatsu w Japonii;
1996-2006 – Szpital Psychiatryczny w Choroszczy (Oddział Ogólnopsychiatryczny, Oddział Detoksykacji Alkoholowej);
2006-2007 – Poradnia i Oddział Dzienny Leczenia Uzależnienia od Alkoholu, ul. Żurawia 14, Białystok;
2001-2004 kurs psychoterapii (Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi);
2004-2008 – konsultant psychiatra w Ośrodku Pomocy Społecznej, praca w Środowiskowym Domu Samopomocy (psychoedukacja i opieka medyczna nad pacjentami chorującymi na schizofrenię);
od 2008r. – opieka psychiatryczna nad mieszkańcami kilku Domów Pomocy Społecznej (głównie osoby w podeszłym wieku z zaburzeniami otępiennymi),
od kwietnia 2011r. – prowadzi Dzienny Oddział Psychogeriatrii (dla osób z chorobą Alzheimera i innymi typami otępień) w Podlaskim Centrum Psychogeriatrii.
od 2000r. – praca w ambulatoryjnej opiece psychiatrycznej (Poradnie Zdrowia Psychicznego,
a od 2007r. – własny Specjalistyczny Gabinet Psychiatryczny).
Wizyty prosimy umawiać telefonicznie.
Kontakt: tel. 695 922 804

Agnieszka Kazberuk
Psychoterapeutka tańcem i ruchem, pedagog.
Czytaj więcej
Zakres pomocy: psychoterapia indywidualna dorosłych i dzieci metodą DMT ( Dance Movement Therapy) Pracuje pod superwizją.
Doświadczenie zdobywała jako wolontariusz prowadząc psychoterapię grupową i indywidualną dla dzieci i dorosłych w Stowarzyszeniu Droga oraz dla seniorów w Domu Opieki. Od wielu lat pracuje jako pedagog w szkole podstawowej. Odbyła wiele szkoleń w dziedzinie tańca współczesnego i pantomimy. Od ponad dziesięciu lat prowadzi warsztaty tańca i pantomimy dla młodzieży, reżyseruje przedstawienia, prowadzi zajęcia z ruchu kreatywnego i tańca integracyjnego dla dzieci.
Od wyuczonej formy tańca przeszła do ruchu, który jest swobodną ekspresją, autentycznym, indywidualnym sposobem na wyrażenie wewnętrznego świata człowieka i tego, czego nie da się wyrazić słowami.
Członek wspierający Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Szkolenia:
2007 – Kurs Choreoterapii – I poziom – prowadzony przez członka Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu
2008 – Warsztaty pt. „Choreoterapia agresji” – współprowadzone przez „Kined” i Stowarzyszenie Edukatorów Form Ruchu Kreatywnego w Warszawie
2012 – Warsztaty „Podstawy DMT” zorganizowane przez Instytut DMT, Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie
2013 – Warsztaty „Muzykoterapia i arteterapia jako metoda wspomagająca rozwój dzieci” w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży w Białymstoku
2013 – 2017 – szkolenie z Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie
2015 – staż kliniczny w Ośrodku Meandra w Białymstoku
Tel. 500 237 847 e-mail: tanczycwsloncu@wp.pl
Pacjentów przyjmujemy:
Wizyty umawiamy telefonicznie, najlepiej na 10 minut przed każdą pełną godziną.